Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата.

Изминатите две недели горивата ја задржаа својата цена, па така ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесуваше 60,00 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесуваше 62,00 ден/лит, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесуваше 52,50 ден/лит, додека малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 52,00 ден/лит.

Новите цени на горивата ќе важат од денес на полноќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.