Денеска на пладне Регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата. Ќе важат од полноќ, па се до следниот понеделник. Минатата недела надлежната комисија не направи корекција на цените, па горивата се точеа по претходно утврдениот ценовник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.