Нема промена на цените на горивата за оваа недела, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека ценовниците остануваат како и минатата недела, па така бензинот Супер од 98 октани ќе се точи за 71,50 денари литар, безинот  Супер од 95 октани ќе се точи за  69,50 денари литар. Еуро дизелот и оваа недела ќе се точи по цена од 61,50 денари за литар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.