Целосна дигитализација на македонското општество е еден од најбитните проекти кој што ќе го одбележи мандатот на ВМРО-ДПМНЕ 2020-2024.

Со тоа ќе овозможиме неколку работи:

1. Силен удар на корупцијата бидејќи услугите ќе бидат целосно дигитализирани и ќе биде тргнат човечкиот фактор
2. Комплетна дигитализација на основното и средното образование
3. Воспоставување на стрикни и јасни процедури за дигитализација на судството
4. Олеснување на секојдневното функционирање на граѓаните особено на младите кои работат во ИТ секторот

Ќе ја обновиме Македонија!

#ОдбериОбнова, кажа Александар Николовски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ и Носител на листа во изборната единица 4.

Целосна дигитализација на македонското општество

Целосна дигитализација на македонското општество е еден од најбитните проекти кој што ќе го одбележи мандатот на ВМРО-ДПМНЕ 2020-2024.Со тоа ќе овозможиме неколку работи:1. Силен удар на корупцијата бидејќи услугите ќе бидат целосно дигитализирани и ќе биде тргнат човечкиот фактор2. Комплетна дигитализација на основното и средното образование3. Воспоставување на стрикни и јасни процедури за дигитализација на судството4. Олеснување на секојдневното функционирање на граѓаните особено на младите кои работат во ИТ секторотЌе ја обновиме Македонија!#ОдбериОбнова

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Dienstag, 7. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.