Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денес во рамки на посетата на Неготино ја посети винаријата „Пуклавец“.

-Ова е винарија од Словенија која има инвестиција и во Македонија. Разговаравме за квалитетот на македонското грозје и вино, но и пласманот кој се потешко се наоѓа поради корона кризата. Македонското вино и грозје заслужуваат поддршка од државата, напиша тој на Фејсбук.

Денес во рамки на посетата на Неготино ја посетив винаријата „Пуклавец“ , винарија од Словенија која има инвестиција и…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Wednesday, 24 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.