Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени од короната, реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Законот сеуште не е стигнат во собрание, а треба да важи од 1ви ноември!

За ова реагирав уште минатата недела, еве денес потврда и реакција од Комората на сметководители.

Илјадници работници може да останат без плата заради неспособноста и мрзеливоста на Заев и старо-новата крими коалиција на лагата СДСМ/ДУИ, пишува во својата објава Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.