Премиерот Зоран Заев, денеска се обрати на јавната дебата во организација на општина Неготино, посветена на новата инвестиција за отворање на фабрика за обработка на отпад во Неготино. Но, од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Неготино кажаа стоп за депонијата во нивниот град.

-Неготино не е депонија. Оди си Зоран Заев, велат од УМС.

 

Заев бара поддршка од жителите на Неготино за отворање фабрика за обработка на отпад – Република (republika.mk)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.