И слушај, слушај…
На пензионерите им ја зголемуеме пензијата…
Ама за 1.2 процент, за 125 денари…

Ова е коментарот на аналитичарот Ивор Мицковски, објавувајќи ја повторно фотографијата од неверојатните насмевки на министерот за здравство, Венко Филипче и на поранешниот министер за информатичко општество, Дамјан Манчевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.