Маја Старова, свекрва на Нола Исмајлоска Старова, е поставена за в.д. директор на основното училиште „Јан Амос Коменски” во Карпош, дознава „Лидер“ од извори во Министерството за образование.

Старова е пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, една од осумте кои гласаа за уставните измени. Ова е втора награда за роднина на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени, по што беа протерани од нивната партија. Претходно, ќерката на пратеничката Емисија Александрова беше вработена во Фондот за иновации.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.