Топланите Исток и Запад и во текот на декември ќе продолжат да работат на природен гас и испораката на топлинска енергија до домовите на граѓаните и фирмите ќе се одвива непречено – велат од ЕСМ.

За месец декември е обезбеден природен гас од Макпетрол пром-гас и топлинска енергија од ТЕ-ТО – велат од компанијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.