Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ одговори на повикот на генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски да ги достави понудите за поевтини реагенси најдоцна до среда.

Васко тендер Ковачевски е ризичен за да му бидат доставени било какви понуди, загрижени сме дека со ангажманот на Васко тендер Ковачевски може да стане збор само за провизии на штета на граѓаните.

Понудата за дуел е јавна, а барањето за средба е исто така јавно!

Ова не е пазар, туку сериозна работа. Ако снабдувањето на енергенси на државата во криза се смета за обичен пазар, тогаш имаме сериозен проблем.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.