Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман.

Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните земјоделци не пропуштија прилика да побараат оставка од него.

На протестот имаше засилено полициско обезбедување но карактеристично беше што полицајците континуирано го снимаа протестот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.