Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, во врска со економските статистики од ММФ, посочи дека во последниве три години сме единствена земја во регионот која има пад на животниот стандард, граѓаните живеат се посиромашно.

Ние во последните три години сме единствената земја во нашиот регион којашто има пад на животниот стандард, тоа го вели ММФ, падот е 0.1 процентен поен додека сите земји во регионот растат со минумум 1.5 процентен поен од 2017 година до 2019 година, посочи Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.