Вчера се одржа деветтото месечно извлекување на 15 награди од 20.000 денари од наградната игра МојДДВ#МојаНаграда.

На главното извлекување на 19 декември, пак, ќе се доделат 1.000.000 денари, наместо иницијално предвидените 3.000.000 денари.

Ова се добитниците:

Ивана Митрески – Неготино

Весна Стаменковска Митковска – Скопје

Станко Јовановски – Македонска Каменица

Татјана Гнип Катароска – Прилеп

Ѓоре Гиновски – Охрид

Габрјела Николиќ – Скопје

Нели Нелковска – Ресен

Неџмије Алиу – Тетово

Татјана Руневска Ѓоргиевска – Скопје

Сања Станишковска – Куманово

Александра Смилевска – Скопје

Игор Цветковски – Скопје

Марко Наумовски – Скопје

Елена Катранова – Велес

Ивана Митковска – Теовска – Скопје

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.