Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи веќе почна да добива конкретни предизвици од корисниците на социјалните мрежи кои предупредуваат дека постојат индиции за незаконско делење социјални станови на „швалерки и старлети“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.