ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 2 милијарди евра инвестиции во инфраструктурни проекти.,1000 километри нов асфалт и 150 километри експресни патишта, 25% повисоки плати, Бесплатни лекови за ранливи категории, како и  Целосна гасификација и бесплатен приклучок, вети носителот во втората изборна единица Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.