Поранешиот министер за транспорт и врски и сегашен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на својот Фејсбук профил анализира:

„Помина скоро цел мандат но, власта се уште не може да каже барем ЕДЕН километар нов автопат што они го ветиле, го започнале со проектирање, обезбедиле средства и го започнале со работа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.