Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ вели дека една работа што СДСМ не ја кажаа за време на изборната кампања е дека ќе ги зголемат даноците

Тоа го прават бидејќи нема пари во државата , нема доволно средства.Единствен нов проект кој никогаш не го кажаа во кампањата е дека ќе ги покачуваат даноците.Ова е уште еден удар врз економијата и врз граѓаните-вели Мисајловски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.