Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук праша дали Еуростандард Банка е втор ТАТ и кои фирми имале корист од милионски кредити, дали овие фирми биле блиски до фамилијата на власт.

Тој исто така набрзо најави надзорна расправа во Собранието на оваа тема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.