Одобренијата за градби за месец јануари, за разлика од истиот месец минатата година се зголемени за 62.4 %. Најмногу издадени дозволи има токму во општините каде што во предизборието на локалните избори 2017 се ветуваше намалување на градењето. Си продолживте и се надградивте каде режимот застана, пишува новинарот и поранешниот Шеф на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.