Пази која перверзија. Комората на трговци е под контрола на ДУИ. Тие си поднеле закон, од Екрем до Груби, Шилегов, изгласано во Собрание, мимо интересите на пазарџиите. Сега ДУИ не дозволува мораториум на законот, ги сака тие 1,2 мил. евра годишно од најсиромашните, пишува поранешниот шеф на центарот на комуникации на СДСМ, Ивор Мицкоски на својот Фејсбук профил во кој го коментира новиот Закон за зелени пазари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.