Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук се пожали дека во Собранието не се  прифакаат амадманите на опозицијата. Поднесени биле повеќе од 177 амандмани а од разгледаните 12 амандмани одбиени се 11, а прифатен само 1.

Владата го одбила дури и амандманот поднесен за ребалансот на буџетот, да бидат ослободени од плаќање на закупнина до крајот на годината, сите оние кои останале без работа поради Ковид кризата.

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.