Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашниот тв дуел во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, обвини дека СДСМ и Зоран Заев имале проблем со „ТЕ-ТО“ бидејќи како што рече тој денеска има најголема коруптивна афера со термо електричната централа „ТЕ-ТО“.

Јас сум бил од октомври и во јануари, кога сите набавки биле завршени, а надвор имало минус 29 степени, за да вие можете да уживате во привилегиите на електрична енергија сме морале да набавиме бидејќи таа била цената на електричната енергија. А знаете ли зошто? Затоа што некој друг манипулирал во тоа време со „ТЕ-ТО“, коешто денеска е главна афера и денеска има најголема коруптивна афера со термо електричната централа „ТЕ-ТО“, ете затоа, вели Мицкоски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.