Катастрофално ниско ниво на капиталните инвестиции само 9,83% за 4 месеци. Нема инвестиции во нови патишта, болници и училишта, градежништвото замира, додека стандардот е се полош, економскиот тим на владата е најнеуспешниот во нашата историја, порачува во видео-обраќањето Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.