Имаше епохални ветувања во делот на транспортот и урбанизмот, но каква е реалноста? праша денеска на прес-конфренцијата Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ.

Во делот на транспортот и урбанизмот, ќе ве потсетам на нивните епохални епски ветувања од типот 600 километри автопатишта и експресни патишта, 550 километри магистрални и регионални, 1.000 километри локални патишта итн. Но, каква е реалноста?, изјави Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.