Проектот „Обнова“ не е обичен проект. Од него буквално зависат стотици илјади животи на нашите сограѓани. Вие сте луѓе со интегритет, знаење и силна волја да се вложите за Македонија, им укажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на носителите на шесте изборни единици. Тој вели дека мораме да се избориме „Обновата“ да победи.

Мицкоски нагласи дека автопатот Скопје-Велес-Прилеп-Битола е стратешка артерија за нашата држава, на што носителите се сложија. Покрај тоа, тие ветија и 1000 километри регионални, магистрални и локални патишта.

Ќе работиме многу во инфраструктурата и во екононмијата.Тоа е нашиот стил за работа-истакна носителот во втората изборна единица Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.