Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска беше во посета на Долнени каде што се сретна со земјоделците. Тие се незадоволни и му се пожалиле дека Владата трудот им го множи со нула.

Бев во Долнени. Земјоделците се незадоволни, велат трудот владата ни го множи со нула. Иселувањето овде е присутно, а за тоа говорат затворените домови, отселените куќи. Земјоделците мораат да ја имаат почитта од Владата, и поддршката која ја заслужуваат. Затоа доаѓаат обновата и прoмените за кои заедно ќе се избориме, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.