Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое објаснува како Заев и власта блескаат.

Еве како Заев и власта блеска, со уништени човечки судбини, со лаги и криминали. Земјоделците ги доведоа до дното, и за разлика од лагите дека решавале проблеми чујте ја вистината за лозарите!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.