Владата се задолжува за нови 61,7 милиони евра. На официјалната страна на Народната банка објавена е аукција на државни хартии од вредност во износ од 3.800.000.000 денари или 61. 7 милиони евра.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсетувајќи дека осамна уште еден ден од „животот“ на Зоран Заев, во кој не очекува поскап живот, поголемо задолжување, најавува рекетарски скандал.

Уште еден ден од “животот” на Заев кој станува пекол. На почеток на денот, а бензините поскапеле, владата ги задолжува граѓаните за 61 милиони евра, и веројатно ќе посведочиме за уште некој криминално-рекетарски скандал.
Добро утро Македонијо!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.