Маслото од 57 денари  95 денари. Лековите кои се на позитивна листа поскапеа до 50 отсто. До кога? Има ли некој во оваа држава да каже СТОП или да ги врати цените додека трае пандемијата, прашува на Фејсбук,Адил Газафер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.