Бројките се превземени од web страните на Министерство за финансии и Државен завод за статистика!Втората табела е компаративна анализа на двата последни извештаи на ЕК за напредокот на Република Македонија, притоа презентирани се само поглавјата кои се однесуваат на Министерство за финансии.
Ова е коментарот на Самоил Малчевски на коментарот на работењето на заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски кој се споменува како иден лидер на СДСМ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.