Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска беше во посета на компанијата за чевли Глечер во Куманово.

Куманово било и ќе продолжи да биде град производител на чевли и текстил. Утрово, бев во посета на компанијата Глечер која е позната по производството на чевли и по успехот во своето работење. Произведува висококвалитетни производи, кои се дистрибуираат на светскиот пазар. Во идниот мандат продолжуваме со грижа во сите општествени сектори за наше Куманово, како и за чевларската индустрија по што е позната нашата општина“, рече Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.