Дел од стрмичките земјоделци вчера ја фрлаа својата зелка бидејќи цената на откупот е ниска, пренесе „Струмица денес“, а како што велат земјоделците за порталот – ниту парите што ги вложиле не може да си ги вратат назад.

Животот дојде, велат тие, фрлајќи ја зелката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.