На денешната владина седница, на предлог на Комисија за именување, Владата донесе одлука Фарук Омерида биде разрешен од должноста в.д. директор на Управата за јавни приходи. Со друга одлука Сања Лукаревска е именувана за в.д. директор на Управа за јавни приходи.

По верификувањето на мандатот за пратеник во август, Лукаревска ја напушти функцијата директор на Управата за јавни приходи, а на нејзино место за в.д. директор беше поставен Омери.

Претходно денеска, Собранието ја констатираше нејзината и оставките пратениците Мухамед Зекири од СДСМ, Бајрам Реџепи од ДУИ и Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.