Регионалното здружение „Тиквешки лозаро овоштари“ денеска повикаа на сенароден протест против овогодинешната цена на грозјето.

Имено тие информираат дека протестот ќе се одржи утре на ден 11 септември во 18 часот во центарот на Неготино.

Секој кој има земјоделска механизација пожелно е да ја донесе на самиот протест во центарот на градот, информираат тие.

„Време е да ни се слушне гласот! Време е да почнат да не почитуваат, порачуваат тие.“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.