Лидл ќе отвора продавница во Македонија?

Германскиот трговски синџир „Лидл“ планира да отвори свои продавници и во Македонија, дознава InStore од свои извори. Засега нема информација … Продолжи со читање Лидл ќе отвора продавница во Македонија?