Во просториите на Бирото за метрологија денеска ќе биде промовирана лабораторијата за испитување на квалитетот на мазутот.

На настанот, како што е најавено, ќе присуствуваат министерот за економија Крешник Бектеши, директорката на Бирото за метрологија Мерита Мустафаи и в.д. директорката на Државен пазарен инспекторат, Анета Симеска Димоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.