Според средната курсна листа на НБРМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари.

Aмериканскиот долар чини 53.0299 денари, додека, пак, вредноста на британската фунта се проценува на 67.5443 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.