Поранешната пратеничка од СДСМ, актерката Софија Куновска, реагира на наводите од порталот „Инбокс 7“ за скандал во кој фирма на семејството Заеви добила засега непозната сума државни пари од Фондот за иновации и технолошки развој.

Куновска преку Фејсбук го повика премиерот да го искористи престојот во Њујорк на Генералното собрание на Обединети нации:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.