Денеска, Tрифун Костовски, акционер во Еуростандард Банка, ќе одржи прес конференција во врска состојбата со банката.

Оваа негова реакција доаѓа откако банката отиде во стечај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.