На вечерашната седница на ЦО на СДСМ за нов заменик-министер за економија премиерот Заев го предложил адвокатот Кирил Колемишевски, кој влегува во политиката од позицијата в.д. директор во Македонската банка за поддршка на развојот. Актуелниот заменик во ресорот на Крешник Бектеши, Кире Наумов, ја напушта функција и заминува на чело на Банката за развој.

Кирил Колемишевски на јавноста ѝ е многу повеќе познат како член на бендот „Нокаут“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.