Ивент индустријата привемено ги прекинува протестите пред владата откако денеска биле контактирани од вицепремиерот Битиќи и добиле покана за средба и продолжување на разговорите.Средбата ќе се одржи во сабота, на 17 април во 10 часот во Владата.

Заради желбата за прогрес и изнаоѓање на прифатливо и одржливо решение за помош, ве известуваме дека од утре (четврток) протестите ќе ги ставиме во мирување.

Повторното обновување на протестите ќе зависи од текот на разговорите и од евентуалното решение кое ќе биде постигнато

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.