Носителот на листата од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3 Игор Јанушев порачаува дека правда мора да има и најавува дека ќе го укинат извршувањето на куќи и станови.

Македонија е заробена држава. Нема правда, нема систем. Се обврзуваме на:

– Нулта толеранција на корупција и непотизам во правосудството;

– Ветинг во правосудството;

– Проверка на имотна состојба на носителите на јавни функции;

– Ќе го укинеме извршувањето на куќи и станови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.