Земјоделците веќе со месеци алармираат дека нивната егзистенција е загрозена, а власта не  преема речиси ништо за да им помогне, а жителите на н.м. Карбинци деновиве упатија прашање до власта за најголемиот скандал – случајот „Рекет“.

Тие прашуваат јавно преку транспарент: Ќе има процент за земјоделците од ташната на Боки 13?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.