Хехе… смејте се, смејте се, ама два по два… четири! Хехе…

Какви циркузанти, Боже, Боже…. :))) 500 километри автопатишта изградија на хартија, во нивните реклами и украсени бесрамни говори по митинзи и интервјуа. Во реалност, компир. И така во секоја сфера: живот, 500 евра плата, зборено е со Меркел доаѓа датум, 100.000 за специјалисти, чист воздух, додека дишам име не менувам итн итн. Мислам дека во вселенски рамки нема поголеми лажови во моментов, напиша Богдан Илиевски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.