Нов „бисер“ од охридските плажи, односно нов случај кога на туристите им се наплаќаат крајно нереални цени.

Во Фехсбук групата „Патувања низ Македонија“ еден корисник објави фотографија од сметка добиена на плажата Градиште во Охрид, на која се гледа дека за две лежалки му биле наплатени дури 500 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.