Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид на својот фејсбук профил објави документ во кој се гледа дека  ЈП „Водовод“ од Охрид склучил договор со Приватна агенција за вработување ПАВ „АКСИОС-ВАРДАР“ од Гостивар во вредност од 5.000.000,00 денари.

Јавното претпријатие ЈП ВОДОВОД Охрид со над 250 вработени во услови на економска криза и намален обем на работа, троши нови 5 милиони денари за привремени вработувања.
Срам да ви е за ,,одговорноста” која ја имате.
Ако имаме татко на градот за ова би следело разрешување…, пишува Донев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.