Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата „Чебрен“.

Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата “Чебрен”, или во превод – распродажба на националните природни богстства. Уште да видиме кои фирми ќе ги купат, дали меѓу нив ќе има и некои блиски до еден неодамнешен вицепремиер…, пишува Јовановиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.