Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево.

Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на реализација на повеќе проекти кои се однесуваат на оваа гранка, кои ќе потпомогнат во модернизација и подобрување на извозните перформанси.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево.Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во…

Gepostet von Igor Janushev am Freitag, 3. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.