Се обврзуваме на 0% персонален данок за млади лица, Младите мора да ги вратиме во родните огништа, пишува носителот на изборната листа во ИЕ 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Се обврзуваме на 20% повисоки пензии во еден мандат.

Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците, навремена исплата.

Обновата доаѓа, верниот Исток е на нозе!
Македонија ќе се исправи!, објави Јанушев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.